Kada persodinti daigus ir dar 10 dalykų, kuriuos būtina daryti norint turėti sveikų agurkų
Turbūt teko
turgeliuose matyti prekeivių daigais, kurių agurkų daigai jau gana dideli, jau
net su užmegztais žiedais. O gal net patys tokius agurkus jau nešate į šiltnamį
ir didžiuojatės, kad va jūsų daigai jau kokie ohoho...
Tai va – nuo tokių daigų reik tik bėgt.
Neužaugs geri agurkai iš peraugusių daigų. Kuo agurkas didesnis, tuo persodinant jo patirtas stresas irgi didesnis. Tuo sunkiau prisitaikys, tuo lėčiau augs, tuo daugiau sirgs, tuo mažesnis derlius bus.
Vėlai persodinti agurkai (kai daigai jau per dideli) duoda net keliais šimtais procentų mažesnį derlių.
Agurkų daigai persodinimo metu turi būti nedideli, turi turėti ne daugiau kaip 2 tikruosius lapelius. Gali būti ir vienas, o kitas besikalantis.
Persodinant būtina kuo atsargiau elgtis su agurkų šaknimis, kuo mažiau jas judinti. Geriausia, kai agurkų daigai auginami atskiruose indeliuose, tokiuose, iš kurių daigas lengvai išsiima su visomis žemėmis, ir žemės nenubyra.
Tokie indeliai gali būti tiesiog maži maišeliai, kuriuos bus negaila suplėšyti persodinimo metu, gali būti popieriniai arbatos puodeliai, ar indeliai nuo grietinės, kuriuos taip pat gali tekti sugadinti, jeigu norėsite daigą išimti su visu žemių kiekiu iš karto.
Taigi, neskubėkite sėti agurkų, nuo sėklų pasėjimo iki tinkamo persodinimo dydžio praeina apie 20 dienų.
Kiti labai svarbūs dalykai agurkams: augimo temperatūra, laistymo režimas, skabymas, tręšimas pelenais, žolių raugais, mulčiavimas, profilaktinis purškimas savos gamybos natūraliom priemonėm nuo ligų ir dar kai kurie auginimo ypatumai.
Jeigu tau patiko, ką čia sužinojai, jeigu jauti, kad šita moteris žino kur kas daugiau, mielai kviečiu į Vilkės ūkio mokymus ir aš pateiksiu labai konkrečias išvadas, kaip užauginti agurkus naudojant ekologinės ir gamtinės žemdirbystės principus.
Vilkė